A A A K K K
для людей з порушеннями зору
"Інклюзивно-ресурсний центр" Солотвинської селищної ради

Батькам

Шановні батьки!

 • Дитині з особливими освітніми потребами варто постійно приділяти батьківську ува­гу та підтримку. Навчання такої дитини загальноприйнятим правилам поведінки в су­спільстві потребує часу, тому треба навчитися взаємодіяти і спілкуватися з нею.
 • Пам'ятайте, що особливості поведінки дитини з особливими освітніми потребами в кожному конкретному випадку зумовлені певними причинами: проблемами під час вагітності, ускладненням під час пологів, психосоціальними причинами (стиль вихо­вання в сімї).
 • Усвідомте, що виховання та навчання дитини з особливими освітніми потребами- це довготривалий, складний процес, що потребує Вашого уміння, терпіння, знання.
 • Навчіться давати інструкції: вони повинні бути короткими, не більше 3-4 слів. В іншо­му разі дитина просто «виключиться» і не почує Вас.
 • У взаєминах з дитиною не допускайте «вседозволеності», інакше дитина буде маніпулювати Вами. Чітко визначіть і обговоріть з дитиною, що можна, а що не можна робити вдома, в школі, в садочку.
 • Для підняття самооцінки, віри дитини в свої можливості - хваліть її за успіхи і досяг­нення, навіть самі незначні.
 • У повсякденному спілкуванні з дитиною з особливими освітніми потребами уникай­те різких заперечень, тому що такі діти є імпульсивними і відразу ж відреагують на заборону непослухом або вербальною агресією. В цьому випадку треба говорити з дитиною спокійно і стримано, бажано дати можливість вибору для малюка.
 • Разом з дитиною визначте систему заохочень і покарань за хорошу і погану поведін­ку. Визначте систему правил поведінки дитини в садочку, в школі, вдома. Просіть ди­тину вголос промовляти ці правила.
 • Старанно, своєчасно виконуйте побажання і завдання педагогів. Не нехтуйте порада­ми педагогів щодо необхідності консультування та лікування у лікарів-фахівців.
 • Намагайтеся щоденно закріплювати завдання, по можливості, в ігровій формі. Допо­магайте дитині, але не виконуйте завдання за неї.
 • Якщо дитина втомилася - дайте їй невеликий відпочинок, або займіть її іншою діяль­ністю.
 • Не вимагайте від дитини більше, ніж вона може.
Дата: від до Скинути

Як налаштувати дитину на проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку

Напередодні проведення комплексної оцінки проговоріть з дитиною інформацію про батьків (як звати тата, маму, де і ким працюють батьки), домашню адресу, де проживає дитина, тощо. В день проведення комплексної оцінки створіть у дитини позитивний настрій. Налаштуй­те дошкільника на ігрову діяльність, а школяра - на спілкування з практичним психологом. Розрахуйте час так, щоб прийти завчасно, не поспішаючи, якщо потрібно переодягнутись і підготувати дитину. В день проведення оцінювання дитина повинна бути здоровою. У разі, якщо дитина за­хворіла, зателефонуйте в ІРЦ і попросіть перенести оцінку на інший день. Не переживайте за результати оцінки і сам процес. Пам'ятайте, що Ваші переживання та тривога передаються дитині. Під час обстеження не відволікайте дитину зауваженнями і репліками. У разі необхідності, дитині допоможе фахівець. В присутності дитини не говоріть «вона соромиться», «вона не любить вчити вірші, розповідати», «вона це не вміє», «вона при сторонніх людях не відповідає», тощо. Оцінка кожним фахівцем займає майже годину, тому при потребі візьміть щось перекусити та попити. Після комплексно/оцінки обов'язково похваліть дитину, навіть якщо вона відповідала гірше, ніж Ви очікували, адже це її перший самостійний іспит.

13:38 11.12.2018

Перелік документів, необхідних для проведення комплексної оцінки

документи, що посвідчують особу батьків (одного з батьків) або законних пред­ставників. Як правило, це паспорти батьків або опікуна (копія: перша, друга сторінки, прописка), у разі опікунства - копія опікунського посвідчення.

13:36 11.12.2018

Коли потрібно звертатися до фахівців ІРЦ

Інформація для батьків дітей з ООП стосовно потреби для звернення до фахівців ІРЦ Ваша дитина росте, але Ви почали помічати, що вона в своєму розвитку відрізняється від дітей Ваших знайомих чи сусідів, зокрема:

13:34 11.12.2018

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень