A A A K K K
для людей з порушеннями зору
"Інклюзивно-ресурсний центр" Солотвинської селищної ради

Кабінет вчителя-дефектолога

Мацола Таїсія Михайлівна

Посада: вчитель-дефектолог 

Освіта: Повна вища (  спеціальна освіта, олігофренопедагог, логопед, корекційний педагог)

 

Учитель-дефектолог (олігофренопедагог) – спеціалізується на роботі з дітьми, що мають відхилення у своєму розвитку. Звичайно, не всі діти мають потребу дефектолога. Однак, дітям з інтелектуальними порушеннями, затримкою психічного, психомоторного і сенсорного розвитку, дітям з розладами аутистичного спектра, з синдромом Дауна дефектолог просто необхідний.

 

Дефектолог виконує такі функції:
- проводить глибоке і всебічне обстеження особливостей розвитку кожної дитини, веде роботу, спрямовану на компенсацію і корекцію недоліків розвитку дітей;
- розвиває основні психічні процеси у дітей (сприйняття, увага, пам’ять, мислення);
- розвиває навички спілкування і мовну діяльність дітей;
- веде консультування батьків, під час якого вони вчаться необхідних прийомів навчання і виховання своєї дитини;
- найголовніше завдання дефектолога – це допомогти дитині з особливими потребами (обмеженими можливостями) соціалізуватися, навчитися жити зі своєю особливістю, зрозуміти і прийняти себе. 

 

Вчитель-дефектолог (корекційний педагог) планує і здійснює освітню, виховну, корекційну, компенсаційну, реабілітаційну роботу з дітьми, які мають порушення у розумовому розвитку; забезпечує умови для засвоєння ними відповідних навчальних та компенсаційно-корекційних програм з урахуванням порушень, вікових індивідуальних особливостей дітей, сприяє їх соціальній реабілітації та адаптації, профорієнтації. Корекційний педагог вивчає і фіксує динаміку розвитку дітей, виробляє оптимальну педагогічну стратегію, проектує шляхи навчання, виховання, реабілітації та соціальної адаптації кожної дитини, обирає ефективні форми, методи, засоби навчально-виховного, корекційно-реабілітаційного процесу. 

 

Основні напрями корекційної роботи вчителя-дефектолога:
- встановлення емоційного контакту;
- сенсорний розвиток;
- формування уявлень про оточуючий світ;
- розвиток мовлення, комунікативних навичок;
- формування навичок орієнтування у просторі;
- формування елементарних математичних уявлень (логіко-математичний розвиток – для дітей шкільного віку);
- корекція пізнавальної діяльності.

Батькам потрібно пам'ятати, що більшу частину часу дитина проводить не в дитячому садку, школі, а в родині. Тому лише заняття дефектолога з дитиною не дадуть такого результату, який можна отримати при тривалій і цілеспрямованій роботі спеціалістів разом з батьками. 

Інтерективна підлога дітям нагадує магічний килим, це система яка реагує на будь які рухи та жести людини. Це наче жива підлога. Призначена система Інтерактивна підлога для розвитку дітей різного віку, в дошкільних та середніх навчальних закладах.

Обладнання кабінету вчителя-дефектолога

Дидактичні ігри – формують у дитини потребу в знаннях, зацікавленості до того, що може стати їх новим джерелом, удосконалюють пізнавальні уміння і навички. Дидактичні ігри, ігрові заняття і прийоми підвищують ефективність сприймання дітьми навчального матеріалу, урізноманітнюють їхню навчальну діяльність, вносять у неї елемент цікавості.

Пазли, вкладиші, шнурівки. Розвивають дрібну моторику, сенсорні навички, вміння розрізняти кольори. Куточок Монтессорі.Методика Монтессорі розвиває у дітях посидючість, увагу, дрібну моторику, логічне мислення, а головне – цікавість до всього нового. 

Книги, розмальовки та творчі завдання для діток. Розвивають дрібну моторику, уяву, мислення, увагу.

Розвиваючі іграшки для творчості та розвитку логічного мислення, зв'язного мовлення, дрібної моторики.

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень