A A A K K K
для людей з порушеннями зору
"Інклюзивно-ресурсний центр" Солотвинської селищної ради

Кабінет фізичної реабілітації

Симйонка Юстина Доринівна

Посада:  фахівець ІРЦ (вчитель-реабілітолог)

Вчитель-реабілітолог впродовж навчального року надає комплексну допомогу вихованцям ІРЦ, впливаючи на моторну сферу та фізичний розвиток дітей, у яких порушена функція опорно-рухового апарату, а також сприяє максимально можливому розвитку (фізичному, моторному тощо) дитини з особливими освітніми потребами, підтримує та відновлює втрачені або послаблені рухові функції.

Метою роботи реабілітолога у закладі є:

  • визначення особливих освітніх потреб дитини, її сильних сторін;
  • сприяти формуванню правильних рухових стереотипів на всіх етапах розвитку дитини з особливими потребами.

     Під час індивідуальних занять з дітьми вчитель-реабілітолог працює над формуванням основних рухових функцій дітей відповідно до онтогенетичного розвитку, сприяє створенню відповідних умов для розвитку дитини в домашньому середовищі. Спрямовує зусилля на пригнічення впливу патологічних процесів та нормалізацію м'язового тонусу дітей з особливими потребами.

Після проведення обстеження основних рухових навиків складається програма корекційних занять, за основу якої беруться програми МОН для дітей з ООП.

Програма реалізовується шляхом:

    • застосування фізичних вправ різного спрямування,
    • застосування допоміжних засобів і обладнання;
    • проведення навчання та інструктажу дитини та її батьків.

Реабілітолог для кожної дитини підбирає індивідуальні комплекси вправ в залежності від тяжкості ураження і форми захворювання. Шляхи реалізації реабілітаційного втручання залежать від індивідуальних можливостей та потреб дитини.

Завдання фізичної реабілітації:

  • забезпечення психічного та фізичного благополуччя;
  • формування необхідних навичок і умінь дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей;
  • створення умов, за яких реалізуються потреби дітей;
  • розвиток фізичних якостей;
  • зміцнення та охорона здоров’я дітей.

     Щоб уникнути подальших негативних змін у здоров'ї дитини, рухова активність для дітей з особливими потребами вкрай необхідна. Правильне фізичне виховання дітей зміцнює і загартовує організм, підвищує резистентність до впливу негативних факторів навколишнього середовища, є найбільш ефективним засобом неспецифічної профілактики і найважливішим стимулятором гармонійного росту і розвитку дитини з ООП.

Напрямом роботи  вчителя-реабілітолога є лікувально-фізична культура

      Лікувальна фізична культура (ЛФК) – метод лікування, що полягає в застосуванні фізичних вправ і природних факторів природи до хворої людини з лікувально-профілактичними цілями. В основі цього методу лежить використання основної біологічної функції організму – руху.

КАБІНЕТ ВЧИТЕЛЯ-РЕАБІЛІТОЛОГА ОСНАЩЕНИЙ СПОРТИВНИМ ІНВЕНТАРЕМ:

Шведська стінка.

Дозволяє покращити рухову активність та загальний тонус організму, розвиває координацію і зміцнює м’язову систему.

М’яч гімнастичний. Найпоширенішим застосуванням м'яча є фізична реабілітація та фізичні вправи. Основною перевагою виконання фізичних вправ з гімнастичним м'ячем, а не на твердій плоскій поверхні, є те, що тіло реагує на непостійність перебування м'яча у рівновазі та задіює більше рухів м'язів. З часом вони стають сильнішими. Найчастіше фокусом фітнес-програм з гімнастичним м'ячем є основні м'язи тіла: живота та спини. Виконання стандартних вправ на кшталт віджимання на руках на нестабільній поверхні може застосовуватись для підвищення активації основних стабілізаторів тулуба та, в свою чергу, забезпечити їх посилення та більшу опірність до травмувань.

Реабілітаційний тренажер для ніг та рук.

Призначений для використання людям з проблемами верхніх або нижніх кінцівок. Терапевтичний ефект досягається завдяки пасивній гімнастиці.

 

Полусфери. 

Поверхня масажною півсферою впливає на рефлекторні зони рук і стоп, що є невід'ємним плюсом для тіла людини. 

Ортопедичний коврик.

Допомагає правильному формуванню склепіння стопи, зміцненню здоров’я з дитинства, заодно гарантувавши собі стрункі ноги і плавну ходу.

Масажні м’ячі та валики. Шипи, наявні на поверхні кулі, стимулюють нервові закінчення і кровообіг, покращуючи приплив крові до шкіри і органів. Дорослим корисно використовувати масажні кулі з метою профілактики хвороб суглобів, при постійному використанні масажного м'яча для фітнесу пружність шкіри підвищується, відновлюються м'язові функції, йде краще постачання тканин киснем, знижуються хворобливі відчуття.

 

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень