Кабінет вчителя-логопеда
Губата Міхаела Сергіївна
Посада - Фахівець ІРЦ (вчитель-логопед)
Вчитель-логопед – фахівець ІРЦ, який займається порушеннями мовленнєвої комунікації у дітей.
Логопед працює з корекцією таких дефектів: вимова звуків, ритм і темп мовлення, голос, проблеми з розвитком або втратою вимови, порушення письмового і усного мовлення
Які завдання вчителя-логопеда інклюзивно-ресурсного центру?
1. Проводить комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини з метою визначення її особливих освітніх потреб за участі батьків або законних представників дитини.
2. Готує висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини із зазначенням відповідних рекомендацій.
3. Ознайомлює батьків або законних представників дитини з особливими освітніми потребами з висновком про комплексну оцінку, умовами навчання та надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг у закладах освіти (у разі здобуття дитиною дошкільної чи загальної середньої освіти).
4. Забезпечує педагогічний супровід та надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, які перебувають на обліку в ІРЦ, шляхом проведення індивідуальних та групових занять.
5. Бере участь в командах психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої та дошкільної освіти, а також психолого-педагогічних комісіях спеціальних закладів загальної середньої освіти з метою моніторингу динаміки розвитку дитини не рідше, ніж двічі на рік.
6. Надає рекомендації щодо складання, виконання, коригування індивідуальних програм розвитку дітей з особливими освітніми потребами.
7. Надає консультативну та методичну допомогу педагогічним працівникам закладам загальноосвітної середньої та дошкільної освіти, батькам або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами, що не відвідують заклади освіти, а також надає інформацію стосовно мережі закладів освіти, де надають допомогу таким дітям.
8. Надає консультативно-психологічну допомогу батькам або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами у формуванні позитивної мотивації щодо розвитку дітей з особливими освітніми потребами.
Особливі прояви щирості, любові, взаємини зі світом, особлива душа – все це притаманне дітям з розладами аутистичного спектру. Кожного року кількість дітей з розладом аутистичного спектру збільшується, що актуалізує проблему пошуку педагогами нових методів роботи з ними. Як розвіяти сумніви, чи присутні у дитини розлади аустичного спектру, чи ні? В нашому ІРЦ Солотвинської селищноі ради ми проводимо комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, із застосуванням методики діагностики CASD.
Тест CASD (Скринінгова Шкала розладів аутистичного спектра) пропонує швидкий і надійний метод діагностики дітей з аутизмом без урахування вікової категорії, рівня розумового розвитку або ступеня прояву розладу.
CASD охоплює 30 основних і супутніх симптомів РАС, які поділені на шість груп:
· Проблеми з соціальною взаємодією
· Персеверації
· Соматосенсорні порушення
· Атипове спілкування і розвиток
· Настрій і його порушення
CASD виявляє дітей з РАС з достовірністю 99,5 %. Опубліковані роботи показують, що CASD узгоджується з загальновизнаними методами діагностики РАС на 93–98 %, а також на 90 % збігається з діагнозом лікарів і думкою батьків. CASD базується на 35-річному досвіді клінічної роботи з дітьми з РАС, а також даних, зібраних за допомогою батьків, вчителів та лікарів, які описували характерні симптоми які зустрічалися найчастіше.