ПОРАДИ БАТЬКАМ👨👩👧👦 Як підготувати дитину до комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку❓
Основним завдання проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини є визначення особливих освітніх потреб та рекомендації щодо навчання та виховання. Тому гарне самопочуття та позитивне налаштування дитини та батьків допоможуть у проведенні об’єктивного обстеження.
ПІДГОТУЙТЕ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ, а саме:
копію документів, що посвідчують особу батьків (одного з батьків) або законних представників;
копію свідоцтва про народження дитини;
копію індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю (у разі інвалідності); у разі наявності — копію довідки від психіатра;
психолого-педагогічну характеристику дитини із зазначенням динаміки та якості засвоєння знань під час навчання, підготовлена відповідним педагогічним працівником та затверджена керівником відповідного закладу освіти;
зошити з рідної мови, математики, результати навчальних досягнень (для дітей, які здобувають загальну середню освіту), малюнки;
документи щодо додаткових обстежень дитини.
ПРИХОДЬТЕ ВЧАСНО
Заздалегідь обдумайте маршрут до ІРЦ. Розрахуйте час так, щоб при потребі, переодягнути чи організувати дитині перекус. У випадку, якщо ви не встигаєте, зателефонуйте в ІРЦ, та попередьте про спізнення або перенесіть комплексну оцінку на інший день.
Проведення комплексної оцінки достатньо довгий процес, і тому при потребі подбайте, щоб дитина мала змогу ПЕРЕКУСИТИ або ПОПИТИ під час обстеження.
ГАРНЕ САМОПОЧУТТЯ дитини та батьків.
Перед приходом в ІРЦ переконайтесь, що ваша дитина почувається добре, адже це дуже впливає на результат обстеження.
У випадку, якщо ваша дитина занедужала, у неї з’явились, навіть незначні ознаки ГРВІ (нежить, в’ялість, сиплий голос, покашлювання, підвищення температури тіла) обов’язково зателефонуйте фахівцям ІРЦ та перенесіть обстеження.
Якщо малюк погано спав, вранці «не в дусі», виявляє ознаки небажаної поведінки, цілком імовірно, що це впливає і на ваше самопочуття. Про такі зміни обов’язково попередьте фахівців ІРЦ.
ПОЗИТИВНО НАЛАШТОВУЙТЕСЬ
Створіть хороший настрій. Візьміть з собою улюблену іграшку. Розкажіть дитині куди і з якою метою ви ідете. Налаштуйте на цікаву пригоду, нові знайомства та позитивні враження.
Не навантажуйте дитину додатковими заняттями в цей день, адже дитина повинна бути активною та продуктивною. Якщо ваша дитини спить в обідній час, то попередьте про це фахівців, та виберіть найкращий час для обстеження, коли ваша дитина найбільш продуктивна.
Дорослому також слід бути в хорошому настрої, адже ваша дитина все відчуває і ваша тривога може передатись і їй.
ПІД ЧАС ОБСТЕЖЕННЯ
Залишайтесь поруч із дитиною стільки скільки це буде потрібно. Не залишайте дитину на самоті у незнайомому місці, навіть, якщо вам здається, що вона вже доросла і самостійна. Дайте дитині та фахівцям час для налагодження взаємин. Не намагайтесь виконувати завдання за дитину, не поспішайте та не підганяйте її.
Під час обстеження не потрібно виправляти дитину або наперед вигукувати «так не роби», «це неправильно», чи давати коментарі «вона так не вміє», «він це не зробить» тощо. Такі репліки дуже засмучують дитину, і тривога може підвищуватись.
Після обстеження обов’язково слід ПОХВАЛИТИ та ПІДТРИМАТИ дитину, навіть якщо вона не виправдала ваших сподівань!
ПАМ’ЯТАЙТЕ
Метою комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку є, в першу чергу, визначення потреб дитини та найближчої зони розвитку. Це допоможе ставити актуальні та досяжні цілі у навчанні та вихованні дитини, що сприятиме її гармонійному розвитку.