Нейрогімнастика – це прості та приємні рухи для забезпечення цілісної роботи мозку.
Що розвиває нейрогімнастика.
- покращує розумова діяльність,
- допомагає полегшити навчання,
- розвиває мовленнєві функції,
- допомагає засвоєнню різноманітних навичок,
- підвищує розумову працездатність,
- підвищує стійкість уваги,
- сприяє цілісному розвитку мозку,
- покращує синхронізацію роботи півкуль,
- покращує оптимізацію когнітивних та афективних функцій.
Нейрогімнастика активує природні механізми роботи мозку за допомогою фізичних вправ та розвиває взаємодію тіла та інтелекту.
Під впливом занять з нейрогімнастики в організмі відбуваються позитивні структурні зміни – удосконалюється мозкова функція регулювання та контролю, зокрема, самоконтролю, розвиваються рухливість, рівновага та пластичність нервових процесів.
В основі когнітивних процесів знаходяться моторні навички та сенсорна чутливість, отже, для розвитку пізнавальної сфери потрібно розвивати сенсорну сферу.
Відповідно, сенсомоторна активність впливає і на пізнавальну активність.Існує прямий зв’язок між тілом та відчуттями, тому мозок розвивається через тіло – фізичні рухи впливають на розвиток інтелекту.Мозок пластичний та розвивається протягом усього життя. Нейропсихологія заснована на східних практиках і допомагає людині незалежно від віку через рухи виявити приховані здібності, розширити межі можливостей, які закладені в її тілі, адже нейрогімнастика активізує нервові центри.
Нейрогімнастика застосовується для налагодження базових координацій сенсорних систем(тактильної, вестибулярної, кістково-м’язової), рухових координацій, координації лівої та правої половин тіла, розвитку рухової, просторової та комунікативної компетенції